top of page

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Ödeme nasıl yapılıyor?

Sitemizden Havale/EFT/FAST ya da Bitcoin gibi sanal para birimleri ile ödeme almaktayız. (Kredi kartı ve kapıda ödeme yöntemleri şu an için kullanılamamaktadır) Ödeme talimatları sipariş sonrasında "Siparişinizi aldık" maili içerisinde size iletilmektedir. Ödemeniz gerçekleştikten sonra, siparişiniz site duyurularında ki saatlere göre kargoya verilir.

Kargo takip bilgileri her akşam 19:00-20:00 saatleri arasında mail olarak iletilmektedir.

Aynı zamanda sipariş verdiğiniz e-posta adresiyle şifresiz giriş yaparak sitemiz üzerinden Hesabım->Siparişlerim sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Ödeme sonrası dekont göndermeli miyim?

Hayır, Ödeme sonrasında bildirim yapmanıza gerek yoktur. Transferlerin yansıma süresi 10 dakika ile 1 saat arasında değişebilir. Ödemeniz bize ulaştığı anda hızla onaylanır ve tarafınıza hemen “ÖDENDİ” maili iletilir. WhatsApp destek hattı ve mail yoğunluğunu azaltmaya çalışıyoruz. Desteğiniz için teşekkürler. (Çalışma saatleri dışında yapacağınız ödemeler bu kurala dahil değildir)

 

Hangi likitleri tavsiye edersiniz?

Bu konuda istatistikler ve yorumlar herkes için doğru olmayabilir. Yani; herkesin zevkleri, damak tatları ve keyif aldığı ürünler farklıdır. (Örneğin; bazı müşterilerimiz sadece tütünlü tatları severken, kimisi sadece meyveli likitleri sevebiliyor. Özel durumlarda ise, kimisi tarçın tadını sevmeyebiliyor.) Bu gibi durumlar size özeldir. Bu nedenle en doğru seçimi yine siz yapacaksınız. İçeriklere ve ürün görsellerine bakarak ve inceleyerek sevebileceğinizi düşündüğünüz likitlerden almanız en mantıklı karar olacaktır. İçeriği hoşunuza gideceğinizi düşündüğünüz tüm ürünleri çok seveceğinize eminiz. Ancak yine de özel bir durumunuz yok ise, tüm likitleri genel damak tadına uygun olarak hazırlıyoruz. Bu nedenle tüm ürünlerimizi seveceğinizi düşünüyoruz.

 

Hangi ürünü tavsiye edersiniz?

Manhattan Likit olarak birinci önceliğimiz her zaman üretimini yaptığımız likitlerimizdir. Diğer ürün gruplarını "orijinal" olarak sitemizde sadece yan ürünler olarak tutmaktayız. Bunun iki nedeni var. Birincisi; likitlerimizden en üst düzeyde performans almanızdır. İkinci sebebi; klon ürünler tehlikeli ve sağlıksız olabilir. Aynı zamanda tat ve perfomans kaybı yaşatır. Sitemizde satılan likit harici ürünlerin tamamını deneme ya da test etme şansımız yoktur.

Bizim uzmanlığımız likitlerimizdir ve diğer (Mod,Kit, Atomizer ve diğer ürün gruplarında) uzman değiliz. Aynı zamanda bu konuda sorumlulukta almamaktayız. Lütfen alacağınız ürünü kendi araştırmanızı yaparak alınız. Biz tüm bilgileri üretici sitesinden tercüme ederek ve görselleştirerek ürün açıklama kısmına yazmaktayız. Ürün ile ilgili bir çok inceleme videosunu da youtube gibi diğer platformanlardan izleyebilirsiniz.

 

Siparişlerim ne zaman kargolanır?

Siparişiniz aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir. (Site duyurusunda belirtilen saat aralığında verildiyse geçerlidir) Kargolar İstanbul üzerinden yola çıkmaktadır. Teslimat süresi kargo firmasına bağlı olup, dağıtımı kargo firması yapmaktadır.

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Ürünler kargoya verildikten sonraki süreç; anlaşmalı kargo firması ile müşteri arasında işlemektedir. Siparişiniz kargoya verilirken teslimat adresiniz üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan çıktısı alınarak, kargo poşetinde ki cep kısmına eklenir. Paketiniz daha sonra kuryeye teslim edilir ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Dağıtım ve tüm teslimat süreci kargo firmasına aittir.

 

Siparişim ne zaman ulaşır?

Ürünlerin tahmini teslimat süresine seçtiğiniz kargonun web sitesi üzerinden bakabilirsiniz. Teslimat süresi kargo firmasına bağlı olup, dağıtımı kargo firması yapmaktadır.

 

Kargo takip bilgilerime nasıl ulaşırım?

Kargo takip bilgileri her akşam 19:00-20:00 arasında mail olarak iletilmektedir. Bazı durumlarda mailler gereksiz kutunuza düşebilir, lütfen diğer kutularınızı da kontrol ediniz. Aynı zamanda sipariş verdiğiniz e-posta adresiyle şifresiz giriş yaparak sitemiz üzerinden Hesabım->Siparişlerim sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

 

Ürünleri gelip sizden alabilir miyim?

Hayır. Ürünlerimizi sadece internet sitemizden sipariş verebilirsiniz.

 

Kargo kaynaklı kırık ya da hatalı ürün gelirse ne yapmalıyım?

Özenle hazırlanan paketlememiz sayesinde siparişlerin kırık ulaşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Ancak yine de paketinizi açarken küçük bir video kaydı alarak WhatsApp destek üzerinden ilettiğiniz takdirde; kırık ya da hatalı çıkan ürün olursa, talebinize göre ücret iadesi ya da yeni ürün ücretsiz olarak gönderilecektir. Bu nedenle ürünleri kargo görevlisi yanında açmanıza gerek kalmadan keyifle açabilirsiniz.

 

Likitleri nasıl kullanmamızı önerirsiniz?

Likit şişesini her zaman ağzı kapalı bir şekilde, serin, kuru ve karanlık bir yerde saklayınız. Isı, ışık, hava, nem ve sıcaklıktan uzak tutunuz. Likitleri oda sıcaklığında saklayınız. Buzdolabında saklamayınız. Likit içerisindeki aromalar düşük sıcaklıkta kristalleşebilir.

 

Çocukları güvende tutun

Daima çocukların erişemeyeceği ve göremeyeceği bir yerde saklayın. Ürünlerimizin tamamı çocuk kilitli kapaklarla gönderilir. Ürünleri çocuk kilitli bir dolapta saklayın.

Blog yazılarımıza mutlaka göz atın:

Manhattan ile merak ettikleriniz için "Neden Manhattan Likit

Coil ve kartuşlarınızı daha uzun süre kullanmak için "Coil ömrünü uzatma kılavuzu

Manhattan Likit ve Amsterdam Likit farkı nedir? 

SALT Likit nedir? Neden Manhattan Likit SALT ? 

Likitlerde renk farklılığı, değişimi ve zamanla likitler neden koyulaşır? 

En iyi ve en kaliteli likit nedir? Nasıl yapılır? 

Boğaz yakmayan likit nedir? İşte çözümü! yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Hediye olarak tester, numune ya da deneme ürünü ekliyor musunuz ?

Memnuniyet adına ve diğer ürünlerimizi de deneyimlemeniz için, eğer "stoklarımızda yeterli sayıda ürün var ise" siparişlerin yanında bir ya da maksimum iki adet tester ekleyebiliyoruz. Ancak elimizde "tester sayısı az" ya da "stok yok ise" tester eklemesi yapmıyoruz. Tester ürünleri, genellikle hızlı tükenen, hazırlaması oldukça zahmetli ürünledir. Bu nedenle stok problemleri sıklıkla yaşanmaktadır. Özellikle denemek istediğiniz bir ürün var ise ve Tester Seç sayfamız aktif ise; mutlaka satın alın. İstek yapsanız dahi, ürün stoklarımızda yok ya da az ise, eklenemeyecektir. Tester ürünler sadece 3mg ve 6mg olarak üretilmektedir. SALT likitlerde şu an her oranda üretimi yapılmaktadır. Tüm hediye ürünler yaklaşık 3ml'dir. İlk günden bugüne kadar, tüm müşterilerimize, manhattan kalitesini ve memnuniyetini yaşatmak için çok çalışıyoruz ve çabalıyoruz. Eğer stoklarımız var ise; hiçbir müşterimizi ayırmadan, sizin istek yapmanıza bile gerek kalmadan, diğer ürünlerimizi deneyebilmeniz, daha fazla memnuniyet sağlayabilmek ve sizi daha mutlu etmek adına siparişinize küçükte olsa hediyelerle ekliyoruz. Bugüne kadar böyle yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Hediye eklenen ya da eklenmeyen ürünler için her zaman anlayışlı davrandığınız için Manhattan Ekibi adına teşekkür ederiz :)

Memnuniyet

Sadece kaliteli bir ürün üretmenin yetmediğini, kaliteli de bir hizmeti almak istediğinizi biliyoruz. Aldığınız hizmetten memnun kalmanız için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Sizin sevginiz ve değerli yorumlarınız bizim daha iyisini yapmamız için tek motive kaynağımız. Sizin için her zaman buradayız ve her zaman yardıma hazırız.

 

Neden reklam vermiyorsunuz?

Çok satma amaç ve kaygılarımız hiç olmadı. Bizim tek yapmak istediğimiz; kaliteli, güvenilir ve lezzetli likitler üretmek. Ayrıca en iyi reklamın memnun ayrılan müşteriler olduğuna inanıyoruz :) Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sizi seviyoruz 😊❤️ Manhattan Ekibi.

bottom of page